Konec sezóny 2018

Akcí „Poslední parní víkend 2018“ se obě mašinky „papoušek“ 477.043 a „štokr“ 556.0506 rozloučili s letošní, snad úspěšnou, i když pro závadu jednu akci nedojetou, letošní sezónou. Pravda, na posledním parním víkendu „papoušek“ přihlížel nezatopený na paprsku točny v Lužné u Rakovníka, ale s ohledem na jízdy Praha – Kralupy – Kladno – Lužná a zpět, nebylo v našich silách udržet obě lokomotivy v zatopeném stavu. A protože papoušek přeci jen nemá takovou zásobu vody a uhlí jako „štokr“ tak volba byla jasná – spěšné vlaky pojede štokr.

Závěr sezóny přišel v čas, neboť obě mašinky potřebují nejen po náročném roce oddechnout, ale zároveň je třeba mnoho věcí opravit, zrepasovat, pročistit, aby mohli v příštím roce opět vyjet a brázdit stříbrné rovnoběžky…

Děkujeme všem našim příznivcům, „šotoušům“ i jen přihlížejícím a cestujícím za jakoukoliv podporu při všech akcích našeho spolku a v příštím roce opět nashledanou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce spolku, Nostalgické jízdy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.