Mezinárodní den železnice 2016 CHEB

Příznivci historické i současné železnice v sobotu 24. září oslavili svůj svátek (mezinárodní den železnice) v lokomotivním depu Cheb, v depu a v železniční stanici, která po mnoho let byla hlavní spojnice do Německa a Francie. Na tomto dni se zde setkaly zástupci jak parní trakce, tak i motorové a elektrické.

Náš parostrojní spolek přispěl dvěma lokomotivami a to parní lokomotivou „Papoušek“ 477.043 a motorovou lokomotivou „Brejlovec“ T478.3101 (ČD 753.101).

Především papoušek byl hned po „Albatrosu“ 498.104 hlavním lákadlem zdejších oslav a proto se vydal s patrovou jednotkou na poledním spěšném vlaku z Chebu do Sokolova a zpět a odpoledne vypomohl jako postrková lokomotiva hradeckému „bulíku“ 464.008 do Mariánských Lázní a zpět.

Perný den byl zakončen velkolepou noční vlakovou show, kdy se za doprovodu hudby a hlasu redaktora Českého Rozhlasu Žmolíka představilo široké veřejnosti na místní velké točně celkem 18 lokomotiv parní a motorové trakce. Tato noční vlaková show však byl vyjímečná i tím, že při otáčení „papouška“ se rozloučil s aktivní činností strojvedoucího, dlouholetý člen našeho spolku, Jindra Vlasák. Tímto tak odešel do důchodu a na točně chebského depa byl otočen naposledy jako zaměstnanec Českých Drah.

-- Download Mezinárodní den železnice 2016 CHEB ve formátu PDF --

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce spolku, Nostalgické jízdy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.