Příbram 2017

Z důvodu oprav na papouškovi 477.043 jsme měli zapůjčenu lokomotivu zvanou kremák 534.0323. Tato lokomotiva z roku 1946 celý den vykračovala naprosto bez závad. Bohužel při zpáteční, poslední jízdě z Příbrami do Berouna musel z důvodu poruchy kompresoru v žst. Bratkovice počkat na historickou motorovou lokomotivu zvanou Hektor, který vlak i s porouchaným kremákem odtáhl zbylých pár kilometrů do Berouna. Celá akce byla zdařilá, kremák 534.0323 předváděl cestujícím i přihlížejícím kolemjdoucím krásné a pohodové vzpomínkové jízdy, kdy železnici vládly rychlost, šmír a saze…

Zvláště děkujeme dobrovolným hasičům za vynikající podporu.

Lokomotiva řady 534.03 byla vyráběna po 2. světové válce jako rychlý konstrukční typ, vycházející z poznatků prvorepublikových lokomotiv řady 534.0 zvané omegy. Již z výroby obdrželi některé novinky, jako pneumatický přestavovač směru, elektrické osvětlení apd. V plánu rekonstrukcí bylo počítáno s vestavbou mechanického přikladače paliva, ploché dyšny Giesel a z celého seznamu se v zásadě uskutečnila jen rekonstrukce klasického kulatého komína na plochý komín.

534.0323 Březnice

Obrázek 2 z 3

Kremák při jednom obratu zvláštního vlaku z Příbrami do Březnice. Březnice 9. 9. 2017 - foto Zajíc Jan

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce spolku, Muzeum ČD Lužná, Nostalgické jízdy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář