Roční prohlídka kotle

Smutná událost nastala v pátek 1. 9. 2017, neboť při tlakové zkoušce kotle došlo k popraskání pěti žárových trub v kotli. Roční prohlídka kotle tak byla neúspěšná a papoušek se tak zatím neobjeví na žádné akci. Celkový rozsah opravy kotle se bude řešit v nejbližších dnech.

Kotel prošel větší opravou v roce 1995 v Českých Velenicích a tak je vůbec s podivem, že plných 22 let vydržel bez větších oprav až do dnešních dnů v provozu. Dokonce ani při poslední akci, při jízdě z Lužné do Berouna nebyl ani náznak nějakých závad. Bohužel, popraskání trubek přišlo v nejméně vhodné době – po laku, před nasmlouvanými akcemi a zvláště před Dnem železnice v Bohumíně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce spolku, Parostrojní spolek. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.